Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 16 wrz 2019, o 09:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2014, o 17:40 
Dyspozytor

Na swojej stronie również zmiana:
http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cen ... jazdowych/

Co ciekawe ZIKiT chyba nadal się upiera przy swoim:
http://kmkrakow.pl/bilety/ceny-biletow.html

:)

Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2014, o 18:35 
Dyrektor

A kiedy "sedes" zniknął z biletów papierowych? Pytanie czy w ogóle się tam pojawił? We wzorach biletów do kasowania, dostępnych na stronie ZIKiTu, jeszcze istnieje symbol "sedesu", natomiast w kiosku (początek lutego tego roku) kupiłem bilet z nadrukowanym krakowskim herbem.

Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2014, o 19:27 
Dyrektor

Na biletach papierowych sedes na 100 procent był, ale zmył się stamtąd dosyć dawno temu.

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 18:53 
Dyrektor

tomta1 napisał(a):
Na biletach papierowych sedes na 100 procent był, ale zmył się stamtąd dosyć dawno temu.

Oficjalnie był przez niecały miesiąc, jednak do tej pory na części biletów jest - dotyczy to głównie mniej popularnych, ale na pewno jeśli szybko cennik się nie zmieni to będzie nawet z tych znikał.

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 22:27 
Dyrektor

lolek-12 napisał(a):
Na swojej stronie również zmiana:
http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cen ... jazdowych/

Co ciekawe ZIKiT chyba nadal się upiera przy swoim:
http://kmkrakow.pl/bilety/ceny-biletow.html

:)

Nie bardzo rozumiem o co ten spór z logo?Owszem ten nowy wzór przypomina sedes ale jakby nie patrzeć to ten stary historyczny również dla mnie jest sedesem.Różnica jest tylko taka,że ten stary jest sedesem z herbem Krakowa w środku a nowy jest pusty.Jak dla mnie jest to tylko szukanie "gó.na" w całym tym zamieszaniu-nic więcej.Durnota jakich wiele.Szkoda sobie tym bajzlem truć życie.

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 22:41 
Dyspozytor

Herb miasta to wizytówka od wielu wielu lat. I ten rozpoznawalny znak nie powinien zostać wyparty przez wymyślone logo typu sedes w KMK czy proste KRK dominujące na plakatach.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2014, o 14:46 
Kierownik

Na terminalu Czerwone Maki już nie ma deski klozetowej :clap: :clap: . Dzisiaj zauważyłem, że jeden Tantus ma wymienione informacje o biletach - DD 475 chyba

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2014, o 21:41 
Dyrektor

Z drugiej jednak strony słyszałem pewną opinię, iż owy sedes, mógłby się stać swoistą marką, symbolem miasta, niczym logo londyńskiego metra dla Londynu. Bo warto zauważyć, że ZIKiT zaczął budować spójny system pod tym logiem, aby było to jednoznacznie kojarzone z Komunikacją Miejską. Co do samej estetyki to kwestia gustu, jednak, coś co byłoby wyróżnikiem KM jest fantastyczną sprawą. Wyobraźcie sobie ludzi chodzących w koszulkach z takim logiem, kubki i inne gadżety. Zapewne mnie za to zhejtujecie, jednak moim zdaniem to logo było krokiem do zbudowania marki KM w Krakowie i ukazaniem transportu publicznego jako całego spójnego organizmu (patrz KMK Bike). Szkoda że upadło, bo mogło by z tego naprawdę coś wspaniałego wyjść.

Ostatnio edytowano 27 mar 2014, o 21:54 przez bielanek, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2014, o 21:52 
Dyrektor

Popieram Cię kolego, ale na pewno nie może być to w takiej formie jak obecnie, a jeżeli mają dalej iść w loga w stylu ZIO 2022, to lepiej niech będzie sam herb. Jakby nie było to logo metra londyńskiego to jest majstersztyk, na który miło się patrzy. Wątpię, aby u nas zrobili coś chociaż w połowie tak dobrego, chociaż marzy mi się porządne logo KMK, które będzie można rozpowszechnić.

Ostatnio edytowano 27 mar 2014, o 21:53 przez yosujiro, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2014, o 16:03 
Dyrektor

Rammstein92 napisał(a):
Na terminalu Czerwone Maki już nie ma deski klozetowej :clap: :clap: .

Już niezły czas temu na forum ktoś napisał że MPK cichutko zamieniło logo herbem. :)

bielanek napisał(a):
Z drugiej jednak strony słyszałem pewną opinię, iż owy sedes, mógłby się stać swoistą marką, symbolem miasta, niczym logo londyńskiego metra dla Londynu. Bo warto zauważyć, że ZIKiT zaczął budować spójny system pod tym logiem, aby było to jednoznacznie kojarzone z Komunikacją Miejską.

Niby tak, ale czemu musimy ciągle naśladować innych. Lepiej było pieniądze na logo przeznaczyć na prawdziwy cel i pozostać przy jakże pięknym herbie Krakowa, przecież ten również może być na koszulkach i kubkach. :)

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2014, o 16:28 
Moderator

rodan, Mało tego, że mógłby być, herb już jest na koszulkach (mam takową), torbach (widziałem u kogoś), nie wiem jak z kubkami. I mówię tutaj o produktach nie z budek z pamiątkami, a takimi dawanymi przez Urząd Miasta. Wystarczy tylko zacząć takie przedmioty sprzedawać, a nie tylko dawać na różne okazje.

Ostatnio edytowano 29 mar 2014, o 16:32 przez Lw25, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 16:02 
Kierownik

Jadąc dzisiaj DD 461 na 139 zaciekawił mnie cennik biletów oraz uprawnienia do korzystania z bezpłatnej i ulgowej komunikacji. Otóż MPK tnie koszty jak się da i nakleja na nieaktualne wytyczne nowe. Jak się dobrze ktoś przyjrzy to zauważy stare informacje. Niezła forma aktualizacji.

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 18:26 
Dyrektor

Teraz to zauważyłeś? Przecież na niektórych wozach są jeszcze przepisy porządkowe sprzed ładnych paru lat... xD

EDIT: No, stare przepisy, regulaminy, cenniki i informacje o ulgach są pod spodem, ale niejednokrotnie widać że pod kartką z obecnym cennikiem czy regulaminem są co najmniej 2 inne warstwy ze starymi danymi...

Ostatnio edytowano 15 kwi 2014, o 18:29 przez tomta1, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 22:37 
Kierownik

Teraz to zauważyłem, bo zwykle nie siedzę przed tymi kartkami.

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 00:00 
Kierownik

Zaraz się doczepicie, że zamiast zmieniać całą naklejke A4, zaklejają sedes herbem.

Ludzie - z oszczędności trza się cieszyć, to Wasze podatki!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1