Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 wrz 2019, o 02:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lut 2012, o 11:50 
Kierownik

Kaszmir napisał(a):
Czyżby?

Oby. W końcu miejski przewoźnik w mniemaniu wielu ludzi jest straszny, zły paskudny i do zamknięcia, więc czas coś z tym zrobić.

Zastanawiam się po co nam miejski przewoźnik, bo ostatnio mam wrażenie, ze wyłącznie do kopania.

Posty wydzielone z tematu Bilety, kontrole - mod. K

Ostatnio edytowano 11 lut 2012, o 14:43 przez Słoneczny, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2012, o 21:45 
Administrator

N4020 napisał(a):
Zastanawiam się po co nam miejski przewoźnik, bo ostatnio mam wrażenie, ze wyłącznie do kopania.

Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że sam się o to prosi. Pozwalając sobie na artykuły takie jak w najnowszym Przewoźniku, MPK samo sobie wystawia ocenę. Zarzutów jest więcej, choćby ludzie niemieszczący się do autobusów z powodu zbyt wczesnych podmian*, czy cenzurowanie wypowiedzi naszego profilu na ich koncie facebook.

Generalnie mam bardzo dobre zdanie o ekipie MPK, choćby kierowcach, motorniczych czy mechanikach - to świetni ludzie, naprawdę profesjonalni. Szkoda, że jest parę osób, które są wyjątkami.

* - Tradycyjnie zaznaczam na wszelki wypadek: nie mam nic przeciwko podmianom, tak długo jak ludzie nie jadą jak sardynki, albo w ogóle się nie mieszczą do pojazdów.

Ostatnio edytowano 11 lut 2012, o 14:32 przez Kaszmir, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2012, o 22:10 
Kierownik

Prawda jest taka, że brakuje porządnego organizatora, który by umiał w jasny sposób określić wymagania i byłby w stanie to opanować i kontrolować.

Moim skromnym zdaniem jednak, tak długo, jak miasto będzie miało jakąkolwiek zaległość wobec MPK, nie będzie można od MPK wymagać, by wywiązywało się należycie ze swoich obowiązków.

Wymaga się od przewoźnika wymiany taboru na skalę, której żaden prywatny przewoźnik by nie wytrzymał, jednocześniej ograniczając pracę przewozową z sobie tylko znanych przesłanek, podzleca się przewoźnikowi czynności, które powinien wykonywać organizator, przy czym efektów tejże podzleconej pracy nawet nikt nie sprawdza (patrz - rozkłady układane przez przewoźnika pod przewoźnika).

Piszesz o artykule w "Przewoźniku" - wydaje mi się że nie ma tu ani jednej osoby, która by była bez winy, ba - nawet poza tym forum i poza MPK są osoby, które w sprawę są zamieszane i z odległości dwóch kroków mieszają w tym kotle nienawiści i oskarżeń kijem.

Nie jest tu jednak o tym powinniśmy dyskutować.

Ostatnio edytowano 7 lut 2012, o 01:15 przez Słoneczny, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2012, o 01:30 
Administrator

N4020 napisał(a):
Prawda jest taka, że brakuje porządnego organizatora, który by umiał w jasny sposób określić wymagania i byłby w stanie to opanować i kontrolować.

Moim skromnym zdaniem jednak, tak długo, jak miasto będzie miało jakąkolwiek zaległość wobec MPK, nie będzie można od MPK wymagać, by wywiązywało się należycie ze swoich obowiązków.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się w obu sprawach.

N4020 napisał(a):
podzleca się przewoźnikowi czynności, które powinien wykonywać organizator, przy czym efektów tejże podzleconej pracy nawet nikt nie sprawdza (patrz - rozkłady układane przez przewoźnika pod przewoźnika).

Przy Okrągłym Stole postulowaliśmy, by to ZIKiT zaczął układać rozkłady, niestety dowiedzieliśmy się, że Miasto nie zamierza tego zmieniać i dalej będzie tak jak obecnie, oraz że rozkłady wcale nie są układane pod Przewoźnika.

N4020 napisał(a):
Piszesz o artykule w "Przewoźniku" - wydaje mi się że nie ma tu ani jednej osoby, która by była bez winy, ba - nawet poza tym forum i poza MPK są osoby, które w sprawę są zamieszane i z odległości dwóch kroków mieszają w tym kotle nienawiści i oskarżeń kijem.

Ja odbieram to trochę inaczej. Jest parę osób, które nie są bez winy, jednak nie podoba mi się uogólnianie. A niestety na tym właśnie się skupiło MPK...

N4020 napisał(a):
Nie jest tu jednak o tym powinniśmy dyskutować.

Jeśli zaszłaby taka potrzeba, można wydzielić temat.

Ostatnio edytowano 7 lut 2012, o 01:31 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2012, o 11:21 
Kierownik

Kaszmir napisał(a):
Przy Okrągłym Stole postulowaliśmy, by to ZIKiT zaczął układać rozkłady, niestety dowiedzieliśmy się, że Miasto nie zamierza tego zmieniać i dalej będzie tak jak obecnie, oraz że rozkłady wcale nie są układane pod Przewoźnika.

OK. Załóżmy że ZIKiT traktuje to jako typową pracę zleconą innemu podmiotowi i rozkład nie jest pod MPK czy kogokolwiek, to dlaczego wychodzą kwiatki niejednokrotnie wykazywane na forach? Możliwości widzę dwie - ZIKiT zapomina o weryfikacji (nazwijmy to zapomina, bo może pracownik nie robi tego z lenistwa, lub "braku czasu", bo jest ich mało w dziale komunikacji... bla bla bla) bądź pracownik odpowiedzialny za weryfikację jest tak niekompetentny.

Cytuj:
Ja odbieram to trochę inaczej. Jest parę osób, które nie są bez winy, jednak nie podoba mi się uogólnianie. A niestety na tym właśnie się skupiło MPK...

Nie mogą napisać wprost, bo zaraz ktoś poleci do sądu. Już wystarczy jak Pan K. napisał o ciemnym płynie, nie jest to uogólnianie, aczkolwiek zastanawia mnie o co chodziło z tymi skrótami artykułów z przewoźnika - Coffee to gdzieś pisze? Cała forma zdecydowanie została przesadzona, duzo subtelniej zostałoby to rozwiązane na przykład e-mailem do administracji, jednak z drugiej strony jest to otwarte pokazanie swojego stanowiska. Dziwi mnie, że nie zaproponowano możliwości szybszego wyjaśnienia pewnych spraw.

Pojawienia się przedstawicielstwa tu na forum w sposób oficjalny bym się nie spodziewał - po godzinach pracownicy mają prawo mieć wszystko gdzieś, a w godzinach pracy raczej nikt nie przyzwoli na oficjalne przebywanie na forum, choć już kiedyś mówiłem że jeden pracownik siedzący 8 godzin na forach i odsiewający głupoty od dobrych pomysłów mógłby być w firmie pokroju MPK przydatny, na pewno poprawiłby wizerunek MPK na zewnątrz. Być może do rzecznika prasowego o wypowiedzi tu na forum władze by nie miały pretensji, jednak bierzmy pod uwagę, że oficjalne stanowisko firmy i oficjalne wypowiedzi rzecznika nie mogą być na każdy temat i nie mogą zawierać każdej informacji. Ot czasem są tajemnice zawodowe.

Mam nieodparte wrażenie, że powodem całej nagonki w Przewoźniku był ktoś z grona MKM. Już sama częstotliwość ukazywania się odpowiedzi ze strony MPK - w kolejnym kwartalniku to jakiś śmieszno-straszny żart który spowoduje ciągnięcie się tematu, który można załatwić kilkoma wręcz rozmowami. Wydaje mi się że kogoś to bawi i to kogoś, kto w mniemaniu MPK jest "prawdziwym miłośnikiem". Przykro to pisać, ale prawdziwi miłośnicy byli widoczni jakieś 8 lat temu. Teraz ich nie widzę.

Kilka osób powinno uderzyć się w piersi, powiedzieć - tak, robiłem głupoty, młody byłem i tak dalej - tylko w zasadzie nie mają gdzie tego zrobić, bo co pomoże napisanie tego tutaj, na forum?

Sprawa się dość mocno skomplikowała, bez woli obu stron można zapomnieć o współpracy, która w innych miastach jest naprawdę owocna, a woli obu stron nie będzie choćby z uwagi na podział środowiska MKM. Przeszkody są dwie - w środowisku MKM jeden drugiemu wilkiem, a MPK w wyraźny sposób jedną grupę akceptuje, a drugiej nie. I tu jest problem, że są grupy, że jest podział, że ci są dobrzy a ci źli.

Przyjdzie czas żeby dorosnąć? Kiedyś na pewno...

Ostatnio edytowano 7 lut 2012, o 21:42 przez Słoneczny, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2012, o 22:30 
Administrator

N4020 napisał(a):
Pojawienia się przedstawicielstwa tu na forum w sposób oficjalny bym się nie spodziewał - po godzinach pracownicy mają prawo mieć wszystko gdzieś, a w godzinach pracy raczej nikt nie przyzwoli na oficjalne przebywanie na forum

Zdarzają się... choćby
http://pkk.info.pl/topics22/1242.htm?start=30#40234

N4020 napisał(a):
Przykro to pisać, ale prawdziwi miłośnicy byli widoczni jakieś 8 lat temu. Teraz ich nie widzę.

Może nie jest tak źle, sam osobiście znam niemało osób, które mają dobre intencje. Myślę, że jeśli kiedyś uda im się przebić i to oni będą ustalać reguły, może uda się coś poprawić w tym światku.

N4020 napisał(a):
Przyjdzie czas żeby dorosnąć? Kiedyś na pewno...

Może, też mam taką nadzieję. Nie oczekuję, że nagle wszyscy zaczną się zgadzać ze sobą, wystarczyłoby, żebyśmy umieli sensownie dyskutować i szanować innych.

Zresztą czy nawet ta dyskusja nie jest oznaką, nadzieją na lepsze? Wszak, mimo różnic, potrafiliśmy się niedawno pogodzić, a teraz cywilizowanie rozmawiać.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2012, o 23:23 
Kierownik

Kaszmir napisał(a):
N4020 napisał(a):
Pojawienia się przedstawicielstwa tu na forum w sposób oficjalny bym się nie spodziewał - po godzinach pracownicy mają prawo mieć wszystko gdzieś, a w godzinach pracy raczej nikt nie przyzwoli na oficjalne przebywanie na forum

Zdarzają się... choćby
http://pkk.info.pl/topics22/1242.htm?start=30#40234

Nie wydaje mi się, by była to wypowiedź autoryzowana pod względem PRowym, czy też oficjalna. Nie powinniśmy Jej traktować jako oficjalnego zdania MPK choćby przez brak podpisu, tudzież kontynuacji tej rozmowy ze strony Pana Jacka.

Nie wszyscy muszą wiedzieć/domyślać się kto to jest "jacekk"

Kaszmir napisał(a):
Może nie jest tak źle, sam osobiście znam niemało osób, które mają dobre intencje. Myślę, że jeśli kiedyś uda im się przebić i to oni będą ustalać reguły, może uda się coś poprawić w tym światku.

Znasz takie powiedzenie - "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane"? Chęci to nie wszystko, bez dialogu i działania nie zmieni się nic.

Kaszmir napisał(a):
Może, też mam taką nadzieję. Nie oczekuję, że nagle wszyscy zaczną się zgadzać ze sobą, wystarczyłoby, żebyśmy umieli sensownie dyskutować i szanować innych.

Zresztą czy nawet ta dyskusja nie jest oznaką, nadzieją na lepsze? Wszak, mimo różnic, potrafiliśmy się niedawno pogodzić, a teraz cywilizowanie rozmawiać.

Obawiam się, że z dwóch worków, jakie utworzyła redakcja "Przewoźnika" sam wylądowałem z Wami w tym z naklejką "odpadki". ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2012, o 19:40 
Moderator

N4020 napisał(a):
(...) Nie wydaje mi się, by była to wypowiedź autoryzowana pod względem PRowym, czy też oficjalna. Nie powinniśmy Jej traktować jako oficjalnego zdania MPK choćby przez brak podpisu, tudzież kontynuacji tej rozmowy ze strony Pana Jacka. (...)
No jakżeż nie było kontynuacji, jak przecież była – w ostatnim Przewoźniku Krakowskim. :twisted:

Pozdrawiam!
LOKI

Ostatnio edytowano 12 lut 2012, o 09:12 przez Locutus, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2012, o 14:47 
Administrator

N4020 napisał(a):
Kaszmir napisał(a):

Nie wydaje mi się, by była to wypowiedź autoryzowana pod względem PRowym, czy też oficjalna. Nie powinniśmy Jej traktować jako oficjalnego zdania MPK choćby przez brak podpisu, tudzież kontynuacji tej rozmowy ze strony Pana Jacka.

Nie wszyscy muszą wiedzieć/domyślać się kto to jest "jacekk"

Jednak stwierdzenie:
Cytuj:
Czekam jako jedna z osób redagujących to pismo.

wraz z podpisaniem się "jacekk" bezpośrednio sugerują, kto jest autorem postu.

N4020 napisał(a):
Obawiam się, że z dwóch worków, jakie utworzyła redakcja "Przewoźnika" sam wylądowałem z Wami w tym z naklejką "odpadki". ;-)

Odnoszę wrażenie, że wszyscy -oprócz wybrańców- wylądowali w tym worku :D

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2013, o 18:54 
Dyrektor

Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić poniższą informację więc czynię to tutaj. Jeśli moderacja uważa inaczej to .... Dziękuję. ;)

Umowa współpracy podpisana:

http://mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci/new ... jnego.html

Może ktoś z forum znajdzie w przyszłości pracę w MPK ? =D

Strefa czasowa: UTC + 1