Mapa TTSS Kraków / Śledzenie pojazdów km na żywo

Bilety, działalność ZIKiT oraz pozostałe tematy związane z komunikacją miejską w Krakowie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#571 Post autor: pasazer_mobilisu » 25 lis 2019, o 10:32

@kot_feliks biletomat z płatnością kartą wypluwający papierowy bilet to jednak coś innego niż bilet elektroniczny "zapisywany" na karcie płatniczej. Mogę się zgodzić że w 12 metrowym autobusie jeden taki kasownik wystarcza, ale już w 3 razy dłuższym tramwaju powinno być ich więcej. Miejsca zajmują tyle co zwykle kasowniki, we Wrocławiu gdzie weszły w zeszłym roku jest kilka takich urządzeń w pojeździe.

Wonsz_w_pomidorach
Miłośnik

#572 Post autor: Wonsz_w_pomidorach » 2 gru 2019, o 10:07

No oczywiście to przypadek, że dzisiaj rozpoczęło kursowanie nasze świetne "49" i TTSS nie działa. :rotfl:

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#573 Post autor: pasazer_mobilisu » 2 gru 2019, o 10:46

U mnie działa, na "49" zgodnie z przewidywaniami "HW".

kucyk
Dyrektor

#574 Post autor: kucyk » 2 gru 2019, o 14:06

pasazer_mobilisu pisze:U mnie działa, na "49" zgodnie z przewidywaniami "HW".
Powiem szczerze. Raz działa a za innym razem nie. I tak jest od samego rana. :eek:

kot_feliks
Dyrektor

#575 Post autor: kot_feliks » 3 gru 2019, o 12:32

Kolejny przykład, jak daleko MPK jest w d... z sensowną informacją pasażerską i jak ZTP tego również nie potrafi ogarnąć. Było o tym, że SIP we Lwowie zaczyna być lepszy od naszego MPK? Było. No to teraz... Odessa:

https://www.eway.in.ua/en/cities/odesa Wszystkie tramwaje i trolejbusy są wyposażone w GPS i w odróżnieniu od krakowskiego MPK to działa :D Ba, nawet starych, przerdzewiałych tatrach jest... wyświetlacz w środku i _działające_ zapowiadanie głosowe.

O, a tu Lwów i nawet marszrutki mają GPS i są pokazywane w czasie rzeczywistym na mapie: https://www.eway.in.ua/en/cities/lviv/routes/41

Serio, pod względem informacji pasażerskiej krakowskie MPK przedstawia obecnie takie dno dna, że przestaję mieć pomysły, gdzie można by jechać, aby było gorzej(?).

Przez grzeczność pomijam kwestię tego, że udało im się w Odessie wrzucić na jedną www rozkłady wszystkich środków lokomocji, w tym marszrutek.

U nas razem z KMK nie da się nawet pokazać rozkładów SKA... no bo przecież po co :wall: , a o tym, aby jakoś ucywilizować info o rozkładach busów to chyba nawet nikt nie marzy...

Lw25
Moderator

#576 Post autor: Lw25 » 3 gru 2019, o 13:56

Wrzucenie SKA na rozkłady zaburzyłoby nimb MPK. Przecież ich poplecznik Trzmiel z tym walczył. Plus u nas nawet autobusów nie da się wrzucić na tablice.
Komunikacja Miejska w Krakowie jest na pokaz. Jak masa rzeczy w tym mieście.

Awatar użytkownika
Sgriffin
Dyrektor

#577 Post autor: Sgriffin » 3 gru 2019, o 14:18

kot_feliks pisze: a o tym, aby jakoś ucywilizować info o rozkładach busów to chyba nawet nikt nie marzy...
Poszła kasa z Unii na projekt D15. Projekt rozliczony, sukces odtrąbiony.
https://www.d15.pl/
"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

artek83
Pasażer

#578 Post autor: artek83 » 3 gru 2019, o 14:22

Cóż to za archaiczny system jest?

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Kontakt:

#579 Post autor: Locutus » 4 gru 2019, o 08:09

kot_feliks pisze: Serio, pod względem informacji pasażerskiej krakowskie MPK przedstawia obecnie takie dno dna, że przestaję mieć pomysły, gdzie można by jechać, aby było gorzej(?).
Już Ci mówiłem parę razy - przejedź się do któregoś z miast Flandrii, gdzie za zbiorkom odpowiada De Lijn, szczególnie polecam Gandawę (bo najpiękniejsza i najwięcej czasu tam spędziłem, w związku z czym mam absolutną pewność, że trafić na działający SIP w tamtejszych autobusach i tramwajach nie sposób... w każdym razie przez tydzień codziennych podróży mi się nie zdarzyło). :twisted:
kot_feliks pisze: U nas razem z KMK nie da się nawet pokazać rozkładów SKA... no bo przecież po co :wall:
A tu się akurat zgadzam, że nie ma po co. Integracji taryfowej brak, jakichkolwiek planów jej wprowadzenia brak...

...za to można by wprowadzić informacje o dostępnych przesiadkach na inne linie KM, wraz z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym, ale powiedzmy sobie szczerze, że w wypadku MPK już samo doprowadzenie już istniejących rozwiązań do jako-takiej sprawności byłoby nie lada wyczynem, którego nie spodziewam się ujrzeć w dającej się przewidzieć przyszłości.

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Lw25
Moderator

#580 Post autor: Lw25 » 4 gru 2019, o 10:00

Swoją drogą, co do "154" już mam pewne ustalenia, ale jest mi w stanie ktoś wyjaśnić fenomen linii "140", która mimo iż obsługiwana taborem standardowym, też zawsze jest linią widmo? :puppyeyes:

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

#581 Post autor: yosujiro » 4 gru 2019, o 10:20

Czemu linią widmo? Może i nie trzyma się rozkładu przez korki, ale w porównaniu z innymi liniami w tym rejonie naprawdę nie jest źle. Ewidentnie dużo ludzi z Azorów uważa ją za lepszą dowozówkę do tramwaju niż 138/168, a także o wiele lepszą niż 130 do Kleparza. A na Radzikowskiego to chyba wolą stać na przystanku niż dymać na Conrada. Jedynie dziwi mnie spora wymiana na końcowo-początkowym przystanku gdzie dostęp do innych linii nie jest jakiś bardzo utrudniony.

Lw25
Moderator

#582 Post autor: Lw25 » 4 gru 2019, o 17:06

W sensie, że nie istnieje dla GPSu

Awatar użytkownika
yosujiro
Dyrektor

#583 Post autor: yosujiro » 4 gru 2019, o 17:17

No tak, tytuł wątku powinien był mi podpowiedzieć czemu "widmo" Tak to bywa z porannym roztargnieniem A jest widmem, bo prawie zawsze są na niej stare BU i DO. Rzadko kiedy coś "nowego". I tym bardziej mnie dziwi zapełnienie tej linii, skoro zwykle nie ma możliwości sprawdzić jak jej "idzie" w korkach.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#584 Post autor: pasazer_mobilisu » 4 gru 2019, o 17:54

@Lw25 pewnie Cię to nie pocieszy ale w sytuacji jeszcze gorszej niż pasażerowie "140" są czekający na "120" czy "193" - obie jeżdżą rzadziej niż wspomniane "140", a dodatkowo mimo że mają GPSy to ich lokalizacja pozostaje tajemnicą, gdyż występuje "niedasie" gdzieś na linii Mobilis - ZTP - TTSS. Myślicie że jest sens pisać do ZTP, żeby w końcu te dane udostępnili (choćby "surowe" niezintegrowane z TTSS)?

Lw25
Moderator

#585 Post autor: Lw25 » 6 gru 2019, o 14:53

Dostałem kolejną odpowiedź z ZTP, tym razem, że jakieś formy lokalizacji te autobusy mają, bo bez nich by SIP nie działał (haha), ale... zadecydowano o nie integrowaniu komputerów różnych producentów, a zakupach w przyszłości tylko od jednego. :O

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV. Wokół KMK”