Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 9 gru 2018, o 20:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 238, 239, 240, 241, 242
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2018, o 22:44 
Specjalista

Żeby się nie okazało, że mimo podwyżki cen, przychody spadną. Historia zna już takie przypadki jeśli chodzi o przewoźników, dzięki czemu w PKP IC czy Przewozach Regionalnych od kilku lat nie było podwyżek cen.

PostNapisane: 26 lis 2018, o 22:59 
Dyrektor

Nawet co do tego stanu torowisk to nie można powiedzieć że jest coraz gorzej. Jeszcze kilka lat i będzie zupełnie niemożliwe pokazać komuś przyjezdnemu maksymalnie zwichrowane torowisko rodem z GOPu / Ukrainy. Ekstremalne przypadki czyli Igołomska i Mrozowa to już historia, Bieńczycką wyklepano na kolanie, ciąg bronowicki się remontuje, al. Solidarności jest klepana na kolanie, ale będzie remontowana w szerszym zakresie za rok-dwa, to samo czeka Kocmyrzowską. Jana Pawła II też zostanie wyklepana na kolanie. Nawet w ZIKiCie się dowiedzieli czym jest podbijarka i wyruszyli z nią na podbój alei Pokoju.

PostNapisane: 26 lis 2018, o 23:17 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
Ekstremalne przypadki czyli Igołomska i Mrozowa to już historia,

Akurat Mrozowa dopóki nie rozbiorą/wyremontują tam torowiska, jak najbardziej historią jeszcze nie jest. Zamknięte torowisko, ale fizycznie przecież istnieje. :]

PostNapisane: 26 lis 2018, o 23:23 
Dyrektor

Miałem na myśli czynne rollercoastery, takie co się można w nich pobujać w cenie biletu jednorazowego. Poza tym coś czuję że na Mrozowej bardzo szybko się zacznie wyścig złomiarze <-> ZDMK o to kto pierwszy rozbierze sieć i torowisko.

PostNapisane: 6 gru 2018, o 00:37 
Administrator

Jeśli kupujecie bilety "papierkowe" w automatach KKM i płacicie kartą, to sprawdźcie czy nie pobrało Wam potrójnej opłaty za jedną transakcję. Mnie spotkało takie coś:

04.12.2018 kupowałem tylko 1x bilet ulgowy 20 minutowy o wartości 1,40 zł w automacie numer 133 na przystanku Dworzec Główny Tunel, a gdy sprawdziłem bieżące blokady karty, okazało się, że bilet ten został policzony co najmniej podwójnie. Skłoniło mnie to do sprawdzenia historii transakcji i okazało się, że 29.11.2018 podczas kupowania w automacie numer 117 na pętli Krowodrza Górka 1x biletu ulgowego 20 minutowego oraz 1x biletu ulgowego 40 minutowego o łącznej wartości 3,30 zł, operacja ta została policzona potrójnie.

Złożyłem już reklamację i wysłałem ją na maila: reklamacje@kkm.krakow.pl i czekam na odpowiedź MPK. Jak sprawa się zakończy, to opisze ją również na fb PKK wraz ze wskazówkami jak postępować.

PostNapisane: 6 gru 2018, o 07:42 
Inspektor

A ja naiwnie liczyłem, że w przypadku płatności kartą (zamiast monet) nie ma się co popsuć. Nie wiem jakie Wy macie doświadczenia, ale mi się zdarzyło kilka razy w przeciągu kilku dni, że automaty (czy to stacjonarne czy w pojazdach) wyświetlały błąd przy próbie płatności kartą. Szkoda też że taka informacja nie jest od razu wyświetlana na ekranie głównym (np. przy braku połączenia sieciowego).

PostNapisane: 6 gru 2018, o 07:56 
Moderator

No... To tyle w sprawie tych kilku podstron opiewania zalet automatów tylko na kartę i ich rzekomej przewagi nad automatami na bilon...

Post Jopka sobie chyba wydrukuję, oprawię w ramki i będę wklejał za każdym razem jak ktoś będzie coś bredził, że powinno się zrezygnować z płatności gotówką w automatach biletowych...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 6 gru 2018, o 08:17 
Dyspozytor

Też uważam, że automaty tylko na kartę to nieporozumienie, ale tego typu argumenty są bez sensu. Równie dobrze mógłbym napisać, że powinno się zrezygnować z płatności bilonem, bo zdarza się, że automaty nie przyjmują monet lub je pożerają, i pewnie takie przypadki zdarzają się częściej niż ta opisana przez Jopka.

PostNapisane: 6 gru 2018, o 09:07 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
No... To tyle w sprawie tych kilku podstron opiewania zalet automatów tylko na kartę i ich rzekomej przewagi nad automatami na bilon...

Post Jopka sobie chyba wydrukuję, oprawię w ramki i będę wklejał za każdym razem jak ktoś będzie coś bredził, że powinno się zrezygnować z płatności gotówką w automatach biletowych...

Raczej tyle, jeśli chodzi o podejście MPK do wszelkiego rodzaju nowoczesnych urządzeń. Przecież tam nawet SIP nie działa w najnowszych pojazdach, a Ty chcesz, żeby automaty działały bez problemu :D

PostNapisane: 6 gru 2018, o 09:44 
Inspektor

kot_feliks napisał(a):
Raczej tyle, jeśli chodzi o podejście MPK do wszelkiego rodzaju nowoczesnych urządzeń. Przecież tam nawet SIP nie działa w najnowszych pojazdach, a Ty chcesz, żeby automaty działały bez problemu :D

Też mam wrażenie że pośrednictwo MPK ma wpływ na ilość awarii tych urządzeń. Ktoś słyszał o czymś takim jak karanie przewoźnika za niesprawny automat? Obecnie bilety kupuję albo w moBilet (jednorazowe) albo w iMKA (okresowe) i nie miałem nigdy z żadnym problemu.

PostNapisane: 7 gru 2018, o 08:11 
Moderator

lucapacioli napisał(a):
Też uważam, że automaty tylko na kartę to nieporozumienie, ale tego typu argumenty są bez sensu. Równie dobrze mógłbym napisać, że powinno się zrezygnować z płatności bilonem, bo zdarza się, że automaty nie przyjmują monet lub je pożerają, i pewnie takie przypadki zdarzają się częściej niż ta opisana przez Jopka.

Tyle tylko że jak automat zeżre Ci bilon, to widzisz od razu. A jak zaksięguje transakcję na karcie kilkakrotnie, to w zależności od tego jak często i jak uważnie sprawdzasz historię swojego konta, możesz nawet wcale się nie zorientować...

kot_feliks napisał(a):

No przepraszam, ale gdzie zwolennicy automatów tylko na kartę chcą je instalować? W pojazdach Mobilisu? Nie, bo tam już tylko takie są. Czyli w pojazdach MPK właśnie.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: dzisiaj, o 13:01 
Inspektor

xD

Podaj jakąś losową sytuację i utrzymuj to jako argument przeciwko automatom tylko na kartę. Co za pani lekkich obyczajów z logiki!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 238, 239, 240, 241, 242

Strefa czasowa: UTC + 1