Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 17 lis 2018, o 20:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lis 2018, o 20:33 
Miłośnik

Cytuj:
To kombinatorstwo/bezmyślność (nazwijmy to "syndromem mikrogapowicza") wcale nie jest domeną miłośników bilonu, choć oni (i tu sam kiedyś przyznałeś rację) mają ułatwione zadanie.
Najłatwiej pod tym względem mają kupujący przez aplikację. Wystarczy mieć aplikację pod ręką i kupić bilet, gdy kanar zacznie sprawdzać bilety.
Cukier napisał(a):
PanA napisał(a):
Popatrz, że obecnie bilety okresowe też nie są dostępne de facto na własnym nośniku, a na nośniku bardziej uniwersalnym - kartą miejską załatwisz wiele rzeczy, a np. studenci przyjezdni wykorzystają ELS. I czy ktoś dziś płacze, że musi pojechać aktywować kartę do specjalnego punktu?

Wtrącę się tylko jako student tubylec, że również mam bilet okresowy na ELS (bo po cholerę nosić dwa plastiki gdy mogę jeden, który i tak muszę) i nie musiałem iść do żadnego punktu żeby kartę aktywować.
Potwierdzam, studenci większości uczelni mogą od razu doładować ELS w automacie, bez chodzenia gdziekolwiek. Nawet znalazłem link z informacją dla potwierdzenia. KLIK

PostNapisane: 4 lis 2018, o 07:43 
Moderator

W pełni zgadzam się z Kaszmirem oraz 444. I również uważam, że wygoda pasażera jest o wiele ważniejsza niż wygoda przewoźnika. Bo tak jak zapewne wygodniej jest przewoźnikowi mieć automaty tylko na kartę, tak jeszcze wygodniej jest ich nie mieć w ogóle. Ba, MPK na przykład pokazywało wielokrotnie, że wygodniej jest im nie mieć klimatyzacji, nie mieć systemu informacji pasażerskiej, etc. Czy aby na pewno wygoda przewoźnika jest argumentem, który w ogóle powinien być brany pod uwagę?

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 13 lis 2018, o 13:39 
Inspektor

Yunkers napisał(a):
Potwierdzam, studenci większości uczelni mogą od razu doładować ELS w automacie, bez chodzenia gdziekolwiek. Nawet znalazłem link z informacją dla potwierdzenia.

No ok - ja idąc na studia miałem już kartę miejską i nie interesowałem się ELS xD
No ale to tym łatwiej - kiedyś trzeba było mieć drukowane na koszt miasta papierki, dziś masz plastik.

Cukier napisał(a):
W obecnym systemie biletów okresowych brakuje mi jedynie wyeliminowania konieczności fizycznego wgrania biletu na nośnik - dużo wygodniej by było, gdyby fizyczne nośniki miały tylko zakodowany unikalny numer i tylko ten numer byłby skanowany przez kontrolera, a to z bazy danych przychodziłyby informacje o biletach powiązanych z tym numerem. Ale i tak, odkąd w pesozłomach zaczęto montować w automatach możliwość zapisania e-biletu, problem ten staje się jeszcze mniejszy.

Też o tym mówiłem - token lub zapisywanie za pośrednictwem biletomatu. To jest już duże pójście do przodu.

Natomiast tak, wychodzicie ze złych założeń - że istnieje coś takiego jak absolutna wygoda pasażera czy absolutna wygoda operatora/przewoźnika. Zawsze szuka się jedynie balansu i kompromisów. I trzeba iść z duchem czasu, bo równowaga dynamiczna się zmienia, a co się odwlecze, to nie uciecze.
Jeśli chodzi o uptime systemu biletowego - to problem jest w samym założeniu systemu (cały czas złe założenia) - od tego jest operator, który powinien być wyłoniony w przetargu. Tak, aby cała infrastruktura była jego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Strefa czasowa: UTC + 1