Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 18 lip 2018, o 14:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sie 2017, o 11:12 
Dyspozytor

@Kaszmir Może wyedytujecie tą literówkę w opisie zdjęcia?

PostNapisane: 14 sie 2017, o 15:37 
Administrator

volferssj napisał(a):
@Kaszmir Może wyedytujecie tą literówkę w opisie zdjęcia?

Dzięki, zrobione!

PostNapisane: 23 sie 2017, o 21:18 
Znawca

Cytuj:
To akurat 80% pasażerów nie interesuje czy na 138 lub 152 aktualnie jeździ Mobilis czy MPK, powiem więcej i głowę sobie dam uciąć, że jest spora grupa osób, które w ogóle nie wiedzą że w mieście jest drugi przewoźnik autobusowy.
I mówię co poważnie bo często spotykam takie osoby.

Zgodzę się. Bardzo mnie to denerwuje, że 80% czy 90% moich znajomych nie odróżnia MPK od Mobilisa a nawet od ZIKiTu. Tak więc nie wiem co z tym zrobić, ale trzeba to zmienić :)

PostNapisane: 25 sie 2017, o 19:18 
Dyrektor

[email protected] nie zmienisz tego, są to po prostu osoby które się zagadnieniami komunikacji nie interesują, dla nich jest tylko ważne, że jedzie autobus i aby on przyjechał o czasie. A to kto jest organizatorem komunikacji, a kto przewoźnikiem to już ich to lotto. :]

PostNapisane: 30 kwi 2018, o 12:47 
Administrator

Oho czystki na najwyższych szczeblach władz MPK :O
Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie ogłasza publiczny konkurs na stanowiska członków Zarządu
http://www.mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci ... rzadu.html
Cytuj:
Przedmiotem postępowania objęte są stanowiska członków Zarządu (Prezesa Zarządu, Wiceprezesa Zarządu ds. Eksploatacji i Rozwoju, Wiceprezesa Zarządu ds. Zarządzania Przewozami, Członka Zarządu ds. Prawnych) Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie.

PostNapisane: 2 maja 2018, o 19:58 
Dyrektor

Póki co ogórkowy autobus szukajacy chętnych do pracy w MPK :hihi: od 7 do 11 maja będzie kursował na trasie: Nowy Bieżanów P+R przez Kamieńskiego, Jubilat, Al. Trzech Wieszczów, Czarnowiejską do Bronowic Małych. Są już oznakowane przystanki i rozkład jazdy. Oczywiście przyjazd bezpłatny. xD

PostNapisane: 3 maja 2018, o 14:16 
Moderator

Nawet się zastanawiałam nad tym, czy nie zmienić pracy i nie zajrzeć do tego busu MPK, ale jak pomyślałam o codziennym kursowaniu z Huty na Brożka to mi się odechciało ;)

PostNapisane: 5 cze 2018, o 10:15 
Dyrektor

Kraków. Będzie strajk włoski w MPK? Pracownicy żądają podwyżek
Cytuj:
Pensje są niskie, nowo przyjęci kierowcy i motorniczowie nie chcą pracować za takie pieniądze, zwłaszcza że praca jest bardzo odpowiedzialna - mówi Andrzej Dąbek, przewodniczący NSZZ Kierowców i Motorniczych w krakowskim MPK. Władze miasta i spółki odpowiadają, że średnia płaca dla prowadzących pojazdy zatrudnionych w MPK to obecnie 4 730 zł brutto

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,13232017/

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 5 cze 2018, o 10:35 
Specjalista

Cytuj:
Cały czas rozważamy więc opcję strajku, moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby strajk włoski (powolna, drobiazgowa praca - red.).

Czyli tramwaje pojadą jeszcze wolniej? :hihi: Tymczasem w Mobilisie podobno nie ma problemu z brakiem kierowców, a zarobki są chyba podobne, więc może nie tylko o $ chodzi?

PostNapisane: 5 cze 2018, o 13:36 
Dyrektor

Bo w Mobilisie nie musisz pracować na cały etat. Sam znam ze cztery osoby, które na etacie pracują gdzie indziej na C lub C+E, a w Mobilisie w weekendy lub innych "wolnych chwilach". Jak firma w ten sposób podchodzi do zatrudnienia to nic dziwnego, że ma kim jeździć. Sam bym chętnie poszedł na taki układ, ale na razie mam ważniejsze wydatki niż zrobienie kat. D :)

PostNapisane: 5 cze 2018, o 13:40 
Dyrektor

Nie taki prywaciarz zły jak go malują :)

PostNapisane: 5 cze 2018, o 23:11 
Dyrektor

yosujiro napisał(a):
Bo w Mobilisie nie musisz pracować na cały etat. Sam znam ze cztery osoby, które na etacie pracują gdzie indziej na C lub C+E, a w Mobilisie w weekendy lub innych "wolnych chwilach". Jak firma w ten sposób podchodzi do zatrudnienia to nic dziwnego, że ma kim jeździć. Sam bym chętnie poszedł na taki układ, ale na razie mam ważniejsze wydatki niż zrobienie kat. D :)

I potem są efekty, że jak z ciężarówki z ziemniakami się przesadza taki kierowca na autobus i to cyklicznie, to mamy efekty, że przestaje rozróżniać ładunek, który przewozi i jeździ się tymi Mobilisami nierzadko jak ,,d*pą po nieheblowanej desce". Może prywaciarz nie taki zły jak go malują, ale i tak niemalże zawsze standard przewozów jest o co najmniej klasę niższy niż u przewoźnika komunalnego.

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 6 cze 2018, o 04:19 
Dyrektor

No bo kierowcy w MPK tacy święci są... Wiadomo, że mają więcej autobusów i Mobilis jest krócej, ale ja do tej pory częściej się spotykałem z jakimiś nieprawidłowościami w MPK niż w Mobilisie. Poza tym z MPK znam co najmniej jednego kierowcę, który wcześniej jeździł na ciężarówkach, a na taką ilość zatrudnionych na pewno nie on jeden ma taką przeszłość. Argument z d..., a kultura jazdy i osobista danego osobnika nie zależy od tego czym jeździ/ jeździł i gdzie pracuje.

PostNapisane: 6 cze 2018, o 07:38 
Moderator

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Może prywaciarz nie taki zły jak go malują, ale i tak niemalże zawsze standard przewozów jest o co najmniej klasę niższy niż u przewoźnika komunalnego.

No pewno, przecież powszechnie wiadomo, że MPK wprowadziło klimatyzację gdy Mobilisowi się o niej jeszcze nawet nie śniło, że system wizualnej informacji pasażerskiej wewnątrz autobusów o wiele lepiej wygląda w MPK... A nie, czekaj...

-above:

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 6 cze 2018, o 08:26 
Dyspozytor

yosujiro napisał(a):
... ja do tej pory częściej się spotykałem z jakimiś nieprawidłowościami w MPK niż w Mobilisie.

Zaraz... jak to było? A już wiem:
Cytuj:
Wiadomo, że mają więcej autobusów i Mobilis jest krócej

Moje gratulacje... podręcznikowy przykład jak można osobiście zabić całą argumentację swojej własnej wypowiedzi.

Locutus napisał(a):
No pewno, przecież powszechnie wiadomo, że MPK wprowadziło klimatyzację gdy Mobilisowi się o niej jeszcze nawet nie śniło, że system wizualnej informacji pasażerskiej wewnątrz autobusów o wiele lepiej wygląda w MPK... A nie, czekaj...

Czy ktokolwiek pisał cokolwiek o wyposażeniu wozu/-ów? A może poruszana była kwestia zasad zatrudniania (kierowcy z doskoku)?
Jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie, co Loki?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]