Grób Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

Sprawy polityczne, działalność spółek miejskich, tematy niezwiązane z komunikacją i transportem

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#46 Post autor: Kaszmir » 26 sty 2011, o 15:15

Locutus pisze:a wręcz przeciwnie, bo jednak dla większości Wawel to święte miejsce, gdzie chowało się królów i wybitnych bohaterów narodowych
Grupa NIE dla Michała Korybuta Wiśniowieckiego na Wawelu na fb, sprawdźcie opis grupy ;)

Awatar użytkownika
Allemon
Dyrektor
Kontakt:

#47 Post autor: Allemon » 26 sty 2011, o 16:33

Zastanawiające, czemu zatem wszyscy pisali, że była to inicjatywa pozostałej przy życiu Kaczki oraz Dziwisza…
Ale to PiS zawsze posługuje się "językiem nienawiści" :D
Dla mnie to nie jest zastanawiające - to była prosta i szybka okazja dowalić PiS i zniszczyć żałobę.
Bara de döda stiger av i Kymlinge

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#48 Post autor: tramwajem » 26 sty 2011, o 16:37

Allemon pisze:to była prosta i szybka okazja dowalić PiS i zniszczyć żałobę.
Zdecyduj się :) Albo PiS chciał zniszczyć żałobę (co mu się zresztą udało), albo ktoś inny (kto?) chciał dowalić PiS. Biorąc pod uwagę, że pochówek potroił sondaże kaczora obstawiałbym raczej to pierwsze.

Poza tym moim zdaniem słuszność w tym temacie ma Locutus.
I bike Kraków - wyższa kultura mobilności
http://ibikekrakow.com

Awatar użytkownika
Allemon
Dyrektor
Kontakt:

#49 Post autor: Allemon » 26 sty 2011, o 16:48

tramwajem pisze: (kto?)
Środowisko PO i GW, przecież nie kosmici.
Biorąc pod uwagę, że pochówek potroił sondaże kaczora obstawiałbym raczej to pierwsze.

Pochówek sam w sobie nie miał nic do sondaży.
(co mu się zresztą udało)
Jak zawsze PiS winny.

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#50 Post autor: tramwajem » 26 sty 2011, o 17:02

Allemon pisze:Środowisko PO i GW, przecież nie kosmici.
Ale dalej nie wiem, kto to jest to mityczne "środowisko". Nie czytam GW, rzadko głosuję na PO, a byłem na Franciszkańskiej i spotkałem tam znajomych z różnych środowisk, z lewicy, prawicy - wszystkich.
Allemon pisze:Pochówek sam w sobie nie miał nic do sondaży.
No nie wiem, jak dla mnie zrobienie męczennika z fatalnego prezydenta, który wedle ustaleń śledztwa przyczynił się do tej katastrofy miało dość duży wpływ na wybory. Jak usłyszałem od znajomej, która zawsze głosuje na lewicę, że rozważa poparcie Jarka to zrozumiałem, że w tamtych dniach dokonał się jakiś gwałt na świadomości Polaków.
Allemon pisze:Jak zawsze PiS winny.
Przecież nikt Jarkowi nie kazał chować brata na Wawelu. Sorry, ale ja nie odpowiadam za to co ten gościu wyczynia.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, o 17:03 przez tramwajem, łącznie zmieniany 1 raz.

pionek
Miłośnik

#51 Post autor: pionek » 26 sty 2011, o 17:29

Wpływ na taki a nie inny wynik wyborów prezydenckich miało to, że przez jakiś czas o Kaczyński mówiło się lepiej niż zwykle. Z kolei wpływ na to, że mówiło się o nich lepiej niż zwykle miała śmierć jednego z nich i ciut inna strategia wyborcza, jaką przyjęło PiS. Zauważ, że tuż po wyborach strategia wyborcza PiS się zmieniła i stopniowo zaczęły pojawiać się ostrzejsze wypowiedzi wśród posłów wszystkich partii.

PO czy SLD przed wyborami jedynie głosem mało znanych posłów i niektórych sympatyków mówiły coś niepochlebnego o Kaczyńskim czy też o PiS. Owszem główni posłowie nie zgadzali się co do uwag PiS na temat przebiegu śledztwa, ale wypowiedzi w tym temacie były bardzo stonowane.

Podobnie z wypowiedziami posłów PiS, którzy czasem delikatnie sugerowali, że oddanie śledztwa w ręce Rosjan było kiepskim posunięciem. Najczęściej jednak były to delikatne wypowiedzi, w których rzadko brał udział sam Kaczyński czy nawet główni politycy.

Na czas między katastrofą, a wyborami zresztą media również pozytywnie wypowiadały się o zmarłym Kaczyńskim, podkreślając raczej jego walory niż wady. Szczerze powiedziawszy to trochę tęsknię za tamtym czasem, bo był o wiele spokojniejszy w medialnych wypowiedziach.

Awatar użytkownika
Allemon
Dyrektor
Kontakt:

#52 Post autor: Allemon » 26 sty 2011, o 18:09

pionek pisze:PO czy SLD przed wyborami jedynie głosem mało znanych posłów i niektórych sympatyków mówiły coś niepochlebnego o Kaczyńskim czy też o PiS.
Jak np. p. Niesiołowski?
pionek pisze:delikatnie sugerowali,
oO?
No nie wiem, jak dla mnie zrobienie męczennika z fatalnego prezydenta, który wedle ustaleń śledztwa przyczynił się do tej katastrofy miało dość duży wpływ na wybory. Jak usłyszałem od znajomej, która zawsze głosuje na lewicę, że rozważa poparcie Jarka to zrozumiałem, że w tamtych dniach dokonał się jakiś gwałt na świadomości Polaków.
Jak dla mnie to koniec tematu. Rozbieżności naszych poglądów w tej materii są po prostu za duże.
Ale dalej nie wiem, kto to jest to mityczne "środowisko".
Tu chodzi o rdzeń - medialny, biznesowy, doktrynalny i polityczny. Wystarczy wypisać sobie najważniejsze osoby w kręgu tych partii i mamy owe środowisko.

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#53 Post autor: tramwajem » 26 sty 2011, o 18:29

Allemon pisze:Jak dla mnie to koniec tematu. Rozbieżności naszych poglądów w tej materii są po prostu za duże.
OK, to oczywiście kwestia oceny, natomiast zwróć proszę uwagę na kontekst mojej wypowiedzi - wzrost popularności kaczora świadczy o tym, że teza iż pochówek był inicjatywą kogoś innego wymierzoną w PiS jest nieprawdziwa.
Allemon pisze:Tu chodzi o rdzeń - medialny, biznesowy, doktrynalny i polityczny. Wystarczy wypisać sobie najważniejsze osoby w kręgu tych partii i mamy owe środowisko.
medialny - ok, mogę się zgodzić że TVN zgadza się w wielu sprawach z PO. Ale przecież wszystkie opiniotwórcze środowiska były przeciwne temu pochówkowi, nie licząc grupy zgromadzonej wokół Kaczora, jak np. prof. Staniszkis.

biznesowy - oświeć mnie, jakiż to biznesowy rdzeń stał za pochówkiem na wawelu? bo mnie kojarzy się z tym tylko jeden biznes, za to najbardziej intratny w Polsce - Kościół Katolicki.

dotrynalny - jakie niby doktrynalne powiąznia łączą np. Gowina z ministrami Tuska? PO jest centroprawicową partią władzy, mówienie o jakiejś doktrynie jest nie na miejscu.

polityczny - od momentu tragedii przez kilka tygodni cała PO milczała jak grób. Dobrze pamiętam tamte dni, więc nie wmówisz mi że to oni podżegnywali do profanacji grobu Piłsudskiego.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, o 18:31 przez tramwajem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Allemon
Dyrektor
Kontakt:

#54 Post autor: Allemon » 26 sty 2011, o 19:29

tramwajem pisze:do profanacji grobu Piłsudskiego.
Już wiem, że to koniec dyskusji :)

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#55 Post autor: tramwajem » 26 sty 2011, o 19:35

Allemon pisze:Już wiem, że to koniec dyskusji :)
Czyli jednak nie dowiemy się, kto stał za pochówkiem wawelskim i dlaczego to było PO? Nie poznamy też listy członków Układu? Skoro tak, to może warto skasować ostatnich kilka postów w tym temacie, bo zamieszczone powyżej rewelacje okazały się nieprawdą.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, o 19:37 przez tramwajem, łącznie zmieniany 1 raz.

LK
Dyrektor

#56 Post autor: LK » 26 sty 2011, o 19:57

Kaszmir pisze:
Locutus pisze:a wręcz przeciwnie, bo jednak dla większości Wawel to święte miejsce, gdzie chowało się królów i wybitnych bohaterów narodowych
Grupa NIE dla Michała Korybuta Wiśniowieckiego na Wawelu na fb, sprawdźcie opis grupy ;)
W sumie powiem jedno - Oni widać nie znają całej historii naszych władców bo dowiedzieliby się, że powinni z Wawelu wyp*****yć też resztę Królów (poza Jadwigą, bo święta).
Zresztą usunięcie Wiśniowieckiego to byłaby profanacja zabytku jakim jest nagrobek, a to doprowadziłoby do szału nawet skrajnie lewicowych artystów z... PiSu.

Mseifer
Administrator Techniczny
Kontakt:

#57 Post autor: Mseifer » 26 sty 2011, o 20:27

Uroczystości na Wawelu? Krakowskie PiS: nic o tym nie wiemy
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... o_tym.html

Awatar użytkownika
Allemon
Dyrektor
Kontakt:

#58 Post autor: Allemon » 26 sty 2011, o 22:14

tramwajem, z doświadczenia wiem, że gdy przejawia się taka niechęć do Kaczyńskich moje argumenty po prostu nie docierają.
Ten spór jest doktrynalny i jak ktoś nie wierzy w Układ to i tak nie uwierzy i nic tu nie zmienię.
Podałem film w którym wprost jest podana informacja ws pochówku.

Mseifer
Administrator Techniczny
Kontakt:

#59 Post autor: Mseifer » 26 sty 2011, o 23:42

Przewodniczący SDPL: Nie profanować symbolu Wawelu
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... awelu.html

Awatar użytkownika
Chris
Dyspozytor
Kontakt:

#60 Post autor: Chris » 26 sty 2011, o 23:43

Hahaha ale dyskusja :D Locutus, popieram Cię rękami i nogami. Allemon- czy jesteś pewny, że to dobre miejsce na podejmowanie teorii spiskowych i mitów o układach? (Układ z dużej litery- też dobre, masz do nich szacunek jak widać :D )
Patrząc na komunikację nieco z boku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Kraków w dyskusji”