Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 wrz 2019, o 11:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2016, o 21:43 
Moderator

Są miasta i kraje w których w ostatnich latach nie było wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Łukasz Franek chyba też chce do tego dążyć, sądząc po jego niektórych wypowiedziach.

PostNapisane: 6 paź 2016, o 08:15 
Moderator fb pkk

chlorofil napisał(a):
Jeśli jechałeś kiedykolwiek samochodem, to powinieneś wiedzieć jak to egzekwować.

No właśnie nie wiem, oświeć mnie.
chlorofil napisał(a):
Standard 60 km/h jako maksymalne ograniczenie lepiej się tu sprawdza według mnie, zresztą obowiązuje nawet teraz w nocy

Właśnie ze względu na mały ruch pieszy w nocy. Dwa - możliwe, że wkrótce będzie 50 przez całą dobę. Dobrze że w końcu napisałeś "według mnie" - bo według statystyk i badań się nie sprawdza lepiej, i na szczęście nie Ty o tym decydujesz.

PostNapisane: 6 paź 2016, o 11:39 
Administrator

chlorofil napisał(a):
Co jeśli nie ma pieszego, ulica jest pusta?

To wtedy nazywa się to drogą ekspresową/autostradą i ograniczenie jest odpowiednio wyższe. Natomiast w środku miasta zawsze jest możliwość że pieszy na tej jezdni będzie.

chlorofil napisał(a):
Jeśli zgadzasz się na ruch uliczny, to musisz zaakceptować że ludzie będą ginąć oraz będą wypadki.

To nie jest prawdą, a najlepszym tego przykładem jest Szwecja i jej program "Vision Zero" dążący do całkowitego wyeliminowania zgonów na drogach:
http://www.visionzeroinitiative.com/
Program potem rozszerzył się na inne kraje.

PostNapisane: 6 paź 2016, o 13:46 
Dyrektor

Studenci obwiniani za korki w Krakowie. Ale czy słusznie?
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,4442 ... z4MJCcSQ6B

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 8 paź 2016, o 15:12 
Dyrektor

scyzor: wciska się hamulec/gaz
Kaszmir: rozumiem w języku fanatyków każda nieosiedlowa ulica nazywana jest "autostradą" ale bez przesady. Według mnie "zero wypadków" to niebezpieczna utopia. Bezpieczeństwo warto poprawiać, ale to jeden aspekt a są inne jak możliwość szybkiego przemieszczania się. W końcu jedyną opcją, by było zero wypadków jest zakazać ruchu ulicznego.

PostNapisane: 8 paź 2016, o 15:20 
Moderator fb pkk

chlorofil napisał(a):
wciska się hamulec/gaz

Tak oczywiście, bo nie ma czegoś takiego jak czas reakcji, czy droga hamowania.
chlorofil napisał(a):
Bezpieczeństwo warto poprawiać, ale to jeden aspekt a są inne jak możliwość szybkiego przemieszczania się.

Jak stawiasz "możliwość szybkiego przemieszczania się" nad ludzkie życie to albo jesteś kompletnym ignorantem, albo po prostu jakimś psycholem, bo już nie chce użyć określenia idiotą. Nie życzę Ci tego ani nikomu innemu ale inaczej byś śpiewał jakbyś stracił kogoś bliskiego w wypadku spowodowanym nadmierną prędkością.

PostNapisane: 8 paź 2016, o 16:30 
Moderator

Bezpiecznie, szybko i dużo się da. Dobrze zrobionym transportem zbiorowym... :p

PostNapisane: 8 paź 2016, o 17:12 
Dyrektor

Zrobiono przystanek autobusowy Szpital Narutowicza, codziennie jest tam "pisk hamulców" ludzie biegną do tramwaju. Czy nie można na środku ulicy zrobić tgz "wyspy"?

PostNapisane: 8 paź 2016, o 21:11 
Dyrektor

chlorofil napisał(a):
Według mnie "zero wypadków" to niebezpieczna utopia.

ZERO ZGONÓW, czytaj uważnie. Wypadki zawsze były i będą - tego nie da się całkowicie wykluczyć. Natomiast można i należy podejmować działania, w celu zmniejszenia skali ich skutków. Ten obrazek mówi wszystko:

Obrazek

PostNapisane: 9 paź 2016, o 18:12 
Dyrektor

Jak wygląda obrazek po wyeliminowaniu całkowitego ruchu samochodów, tramwajów, autobusów i rowerów? A jeśli jesteś przeciwko i dopuszczasz te zgony przy 30/40/50 "nad ludzkie życie to albo jesteś kompletnym ignorantem, albo po prostu jakimś psycholem, bo już nie chce użyć określenia idiotą"?

PostNapisane: 9 paź 2016, o 19:58 
Moderator fb pkk

Problem, z Tobą jest taki, że sobie ubzdurałeś to 60km/h, chociaż wszyscy Ci pokazują statystyki, które mówią, że 50km/h jest dużo bezpieczniejsze. Ale Ty dalej swoje. Bo średnio minuta mniej na przeciętnej "krakowskiej" podróży jest dla Ciebie tak kluczowa, że jesteś w stanie poświęcić za tą głupią minutę wiele ludzkich żyć. A Twoje pisanie o tym, że zgony można wyeliminować tylko przez likwidację ruchu pokazuje najlepiej, że jesteś ignorantem, wymyśliłeś sobie te swoje "optymalne 60" i nie chcesz dyskutować na ten temat chociaż kolejna osoba sypie jednoznacznymi statystykami. W takim razie po co wg. ta dyskusja, jak i tak wiesz lepiej i zdania nie zmienisz, nawet jakby Ci 1000 osób napisało, że nie masz racji?

P.S. I nie jestem za całkowitą eliminacją ruchu, są państwa, które wskaźnik zgonów mają wielokrotnie niższy (niektóre nawet zerowy), a ruch samochodowy istnieje tam taki jak wszędzie. Jak się to ma do Twojej analizy?

PostNapisane: 9 paź 2016, o 20:37 
Dyrektor

scyzor: Problem z Tobą polega na tym, że uciekasz od przyjęcia do wiadomości że prędkość maksymalna nie jest prędkością nakazaną i można oraz trzeba dostosować ją za każdym razem do warunków jazdy. Oczywiście że przeważnie bezpieczniej jest jechać 50 niż 60 (choć są wyjątki - np. długa trasa), ale tak samo bezpieczniej jechać 40, 30 i tak dalej aż do zera. To pokazuje że jesteś ignorantem, wymyśliłeś sobie te swoje "zero zgonów" razem z innym fanatykami i nie chcesz dyskutować na ten temat, mimo że napisałem wprost że dla mnie jak wielu racjonalnie myślących osób są inne aspekty które są również ważne i "zero zgonów" nie jest wcale najważniejszym z nich. "W takim razie po co ta dyskusja, jak i tak wiesz lepiej i zdania nie zmienisz? "

PostNapisane: 9 paź 2016, o 20:52 
Moderator fb pkk

chlorofil napisał(a):
Problem z Tobą polega na tym, że uciekasz od przyjęcia do wiadomości że prędkość maksymalna nie jest prędkością nakazaną i można oraz trzeba dostosować ją za każdym razem do warunków jazdy.

I powiesz mi niby, że jak jest "70" to jedziesz "50" jak na chodniku idzie pieszy? Nie bądź śmieszny. Niestety ale temperament kierowców trzeba hamować właśnie ograniczeniami, a nie pozostawiać im wybór.
chlorofil napisał(a):
Oczywiście że przeważnie bezpieczniej jest jechać 50 niż 60 (choć są wyjątki - np. długa trasa), ale tak samo bezpieczniej jechać 40, 30

Tyle, że wykres zależności zgonów od prędkości nie jest liniowy a raczej potęgowy. I różnica jest dużo większa pomiędzy 60 a 50 niż 50 a 40 itd. Z drugiej strony zysk czasowy z podniesienia prędkości z 50 na 60 jest tak niewielki, że ktoś słusznie zdecydował, że 50 będzie najodpowiedniejsze.
chlorofil napisał(a):
mimo że napisałem wprost że dla mnie jak wielu racjonalnie myślących osób są inne aspekty które są również ważne i "zero zgonów" nie jest wcale najważniejszym z nich.

Rozumiem, już pokazałeś nie raz, że minuta szybciej jest dla Ciebie ważniejsza od ludzkiego życia. Powtórzę się: na szczęście nie Ty o tym decydujesz.

I ja zdania nie zmienię bo za tym co uważam przemawiają np. policyjne statystyki czy doświadczenia innych "bardziej rozwiniętych" państw. Co przemawia za tym, że Ty masz rację poza "wydaje mi się" i "inni też tak uważają"?

PostNapisane: 9 paź 2016, o 21:06 
Dyrektor

No dobra scyzor, to skoro minuta dla Ciebie nie jest ważna to czemu nie 2 minuty i prędkość 30? ;)

Żeby nie było, uważam 50 km/h za ok. Subiektywnie, tak jak scyzor czy chlorofil. Chcąc poznać rozwiązanie optymalne można by zastosować Lagrange'a .

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 9 paź 2016, o 21:09 
Moderator fb pkk

Sgriffin napisał(a):
No dobra scyzor, to skoro minutą dla Ciebie nie jest ważna to czemu nie 2 minuty i prędkość 30?

Pisałem już, że w wielu przypadkach strefa 30 by się jak najbardziej przydała.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1