Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 paź 2019, o 09:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2010, o 21:24 
Administrator

Kraków będzie walczyć z korkami
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/62 ... ,id,t.html
Cytuj:
Inwestycje te w znacznym stopniu odciążą z ruchu najbardziej zakorkowaną ul. Nowohucką i po części ul. Wielicką.

I jak teraz sobie poradzą z tym zwolennicy wycięcia pewne linii przyspieszonej? ;)

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2010, o 22:02 
Dyrektor

Pionek, ciekawe, choć to chyba odległa przyszłość. Aleje były projektowane jako ogród i głęboko wierzę, że kiedyś powrócą do tej funkcji.
Kaszmir napisał(a):
I jak teraz sobie poradzą z tym zwolennicy wycięcia pewne linii przyspieszonej?

Moim zdaniem bez problemu sobie poradzą, bowiem wykazywanie związku między estakadą na Nowohuckiej, a korkami na Wielickiej nie ma sensu. A jeśli już, to nowa estakada przyciągnie raczej ruch z Przejazdów, więc korki wzrosną. Hipiotetycznie korki mogłyby natomiast spaść po skanalizowaniu pasów jeszcze przed przejazdem tramwajowym - wtedy auta jadące do Centrum nie blokowałyby tych jadących do Huty.

Ostatnio edytowano 25 paź 2010, o 22:07 przez tramwajem, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2010, o 22:18 
Dyrektor

pionek napisał(a):
Jeśli jakaś autostrada w Polsce uniemożliwia jazdę z prędkością 150 km/h to nie powinna być nazywana autostradą, lecz drogą ekspresową.

Czyli idąc tym tropem w Europie nie ma ani kilometra autostrady poza RFN?

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2010, o 22:28 
Miłośnik

tramwajem napisał(a):
pionek napisał(a):
Jeśli jakaś autostrada w Polsce uniemożliwia jazdę z prędkością 150 km/h to nie powinna być nazywana autostradą, lecz drogą ekspresową.

Czyli idąc tym tropem w Europie nie ma ani kilometra autostrady poza RFN?

Napisałem to w sensie, że jeżeli autostradę zbudowano tak, że można ją jechać tylko 130 km/h (ma takie parametry), a większa prędkość powoduje wypadnięcie z trasy. Wydaje mi się, że nie ma takich odcinków, ale to tak na wszelki wypadek.

Nie chodzi o ograniczenia w sensie obowiązującego prawa, ale możliwości faktyczne.

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2010, o 22:34 
Miłośnik

tramwajem napisał(a):
Pionek, ciekawe, choć to chyba odległa przyszłość. Aleje były projektowane jako ogród i głęboko wierzę, że kiedyś powrócą do tej funkcji.
Kaszmir napisał(a):

Moim zdaniem bez problemu sobie poradzą, bowiem wykazywanie związku między estakadą na Nowohuckiej, a korkami na Wielickiej nie ma sensu. A jeśli już, to nowa estakada przyciągnie raczej ruch z Przejazdów, więc korki wzrosną. Hipiotetycznie korki mogłyby natomiast spaść po skanalizowaniu pasów jeszcze przed przejazdem tramwajowym - wtedy auta jadące do Centrum nie blokowałyby tych jadących do Huty.

Jasne, że to odległa przyszłość, ale tylko tak Aleja mogą stać się ogrodem.

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2010, o 22:46 
Dyrektor

No dobrze, tylko problem polega na tym że każde 10 km/h prędkości więcej wymaga odpowiednio lepszych parametrów, natomiast:
- autostrady w Polsce budowano dla 130 km/h
- każdy choć trochę wyższy parametr powoduje znaczny wzrost kosztów inwestycji (co któryś łuk się nie zmieści)
dlatego wydaje mi się, że pomysł wprowadzenia 140 km/h jest idiotyczny.

Ostatnio edytowano 25 paź 2010, o 22:46 przez tramwajem, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2010, o 05:57 
Dyrektor

tramwajem napisał(a):
Kaszmir napisał(a):

Idiotyczny sposób ! Myśląc Twoim tokiem zróbmy to już od przystanku Dworcowa a co ?

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2010, o 15:43 
Dyrektor

Ale przecież ja tego nie postuluję! Mówię tylko, że to jedyna sytuacja, w której budowa estakady mogłaby zmniejszyć korki na Wielickiej.

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2010, o 18:57 
Dyrektor

tramwajem napisał(a):
Ale przecież ja tego nie postuluję! Mówię tylko, że to jedyna sytuacja, w której budowa estakady mogłaby zmniejszyć korki na Wielickiej.

Czyli mam rozumieć że np. nie będę mógł zatankować albo umyć samochodu na stacji Arge na Wielickiej albo tylko zjechać na parking bo nie będę miał możliwości kontynuowania jazdy w kierunku Pl. Boh. Getta tylko w kierunku Nowohuckiej ? Zresztą co takiego by usprawniła ta Twoja innowacja bo ja jakoś pozytywnych rezultatów tutaj nie widzę ?

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2010, o 21:38 
Dyrektor

rafaello napisał(a):
Czyli mam rozumieć że np. nie będę mógł zatankować albo umyć samochodu na stacji Arge na Wielickiej albo tylko zjechać na parking bo nie będę miał możliwości kontynuowania jazdy w kierunku Pl. Boh. Getta tylko w kierunku Nowohuckiej ?

Ile razy mam powtarzać, że nie wysuwam takiej propozycji? ;)
rafaello napisał(a):
Zresztą co takiego by usprawniła ta Twoja innowacja bo ja jakoś pozytywnych rezultatów tutaj nie widzę ?

Podałem to jako kontrargument przeciw twierdzeniu Kaszmira, zdaniem którego budowa estakady zmniejszy korki na Wielickiej. Otóż twierdzenie to byłoby prawdziwe wyłącznie wówczas, jeśli korek do Nowohuckiej i korek do Limanowskiego stałyby osobno.

Inna sprawa, że można dostrzec pozytywy - prawy pas byłby wolny i mogłyby nim jechać autobusy. Natomiast doskonale zdaje sobie sprawę, że takiego rozwiązania się nie stosuje i nie zamierzam udowadniać komukolwiek, że jest warte wprowadzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2010, o 22:17 
Administrator

tramwajem napisał(a):
Podałem to jako kontrargument przeciw twierdzeniu Kaszmira, zdaniem którego budowa estakady zmniejszy korki na Wielickiej.

Gwoli ścisłości, to nie moje twierdzenie, bo tylko cytowałem artykuł ;P

Tytuł:
PostNapisane: 1 lis 2010, o 18:05 
Znawca

Zakończyli przebudowę przystanku Narzymskiego, więc przynajmniej tam skończyły się korki...

Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2010, o 23:50 
Administrator

krakuska napisał(a):
Zakończyli przebudowę przystanku Narzymskiego, więc przynajmniej tam skończyły się korki...

Zatoka to strzał w dziesiątkę. Dzięki niej autobusy nie będą stać dwa razy na światłach + postój na przystanku. Do tego nie będą blokować pasa ruchu :thumbup: Z innej beczki, znalazłem takie opracowanie - jest z 2008 roku, poza tym nie opierałbym się w 100% na nim, jednak wrzucam dla zainteresowanych:

Kraków czeka komunikacyjna katastrofa
http://inzynieria.com/drogi/cat/19/art/ ... katastrofa

Ostatnio edytowano 5 lis 2010, o 23:50 przez Kaszmir, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2010, o 20:14 
Znawca

No z roku na rok w Krakowie jest coraz gorzej... W tamtym roku jeszcze tak źle nie było.. W tym roku widać jak jest, a w następnych latach już w ogóle będzie masakra na drogach...

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2010, o 11:31 
Administrator Techniczny

Bijatyka na Floriańskiej. Gdzie była policja i straż?
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... traz_.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1