Prawo jazdy

Sprawy polityczne, działalność spółek miejskich, tematy niezwiązane z komunikacją i transportem

Moderator: Moderatorzy

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#31 Post autor: tramwajem » 21 sie 2011, o 11:24

A to chodzi o prawo jazdy? Wybacz, zrozumiałem, że mowa o badaniach lekarskich.
I bike Kraków - wyższa kultura mobilności
http://ibikekrakow.com

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#32 Post autor: Kaszmir » 21 sie 2011, o 11:32

tramwajem pisze:Wybacz, zrozumiałem, że mowa o badaniach lekarskich.
Ztcw chodzi tylko o badania lekarskie.

Awatar użytkownika
kuba141
Dyspozytor
Kontakt:

#33 Post autor: kuba141 » 21 sie 2011, o 11:40

Nie ma sprawy, ;D też mi się coś tak wydawało. :hihi:

Doczytałem też, że świeży kierowca ma dwuletni okres próbny i jeśli popełni dwa wykroczenia :wall: (jedno na rok) idzie na kurs reedukacyjny i badania psychologiczne. Wtedy okres próby wydłuży się o kolejne dwa lata. :evil: Jeśli w ciągu dwuletniego okresu próby popełni trzy wykroczenia, ponownie zostanie skierowany na egzamin na prawo jazdy. :lol-above:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, o 11:57 przez kuba141, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#34 Post autor: Kaszmir » 21 sie 2011, o 11:58

kuba141 pisze:Doczytałem też, że świeży kierowca ma dwuletni okres próbny i jeśli popełni dwa wykroczenia :wall: (jedno na rok) idzie na kurs reedukacyjny i badania psychologiczne. Wtedy okres próby wydłuży się o kolejne dwa lata. :evil:
Wg mnie gdyby tak było, to bardzo dobrze - dzięki temu młodzi nauczą się przestrzegać przepisów. Czy mógłbyś podać źródło, w którym znalazłeś powyższe informacje?
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, o 12:02 przez Kaszmir, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kuba141
Dyspozytor
Kontakt:

#35 Post autor: kuba141 » 21 sie 2011, o 13:17

Kaszmir pisze:Czy mógłbyś podać źródło, w którym znalazłeś powyższe informacje?
Proszę

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#36 Post autor: tramwajem » 21 sie 2011, o 13:25

Ja z kolei słyszałem, że mają przestać zabierać prawo jazdy za punkty.

Awatar użytkownika
kuba141
Dyspozytor
Kontakt:

#37 Post autor: kuba141 » 21 sie 2011, o 13:50

tramwajem pisze:Ja z kolei słyszałem, że mają przestać zabierać prawo jazdy za punkty.
Mógłbyś dokładniej, bo można to rozumieć tak, że można jeździć nieprzepisowo i policja mi nic nie robi. :shifty:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, o 14:02 przez kuba141, łącznie zmieniany 1 raz.

mcmcmac
Specjalista

#38 Post autor: mcmcmac » 21 sie 2011, o 14:36

kuba141 pisze:@ tramwajem, mi się nie chce robić co 15 lat prawa jazdy. :evil:
Czekaj, a czy Ty masz w ogóle tyle? Sam sobie odpowiedz na pytanie czy piętnaście lat to dużo czy mało.
To byłaby pewnie tylko kwestia egzaminu.

Awatar użytkownika
kuba141
Dyspozytor
Kontakt:

#39 Post autor: kuba141 » 21 sie 2011, o 15:57

mcmcmac pisze:
kuba141 pisze:@ tramwajem, mi się nie chce robić co 15 lat prawa jazdy. :evil:
Czekaj, a czy Ty masz w ogóle tyle? Sam sobie odpowiedz na pytanie czy piętnaście lat to dużo czy mało.
To byłaby pewnie tylko kwestia egzaminu.
Prawo jazdy jest wydawane dożywotnio (w niektórych przypadkach nie) i niech tak pozostanie!
Może ty nie masz chęci robić prawa jazdy, ale dla mnie i większości kierowców takie twoje pomysły by się nie spodobały. :wall:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, o 18:46 przez kuba141, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chris
Dyspozytor
Kontakt:

#40 Post autor: Chris » 21 sie 2011, o 16:31

Kuba, masz 14 lat. Teraz niektóre idee są dla Ciebie chore i nieważne. Za 4 lata będziesz myślał co innego, a za 8 w ogóle jeszcze inaczej na sprawę spojrzysz.

Co 15 lat ma być przedłużane prawo jazdy zdaje się po badaniach i to jest ok. Aktualnie po polskich drogach jeżdżą (szczególnie w niedziele) dziadki, niedowidzący, niedosłyszący. I tacy ludzie mają reagować na sytuacje drogowe, gdzie czasem ludziom w sile wieku brakuje czasu na reakcję, pomimo dobrego refleksu. Przemyśl to Kuba!

Druga rzecz- dwuletni okres próbny. Kierowca po egzaminie powinien mieć oczy dookoła głowy i nie mając doświadczenia skupiać się dużo bardziej na przepisowej jeździe. Najczęściej młodzi kierowcy nie mają gdzie zdobywać tego doświadczenia, więc powinni się uczyć spokojnie w ruchu drogowym. W 2 lata umiejętności kierowców najczęściej poprawiają się dwukrotnie, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że praktycznej nauki na kursie nigdy nie będzie wystarczająco.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, o 18:48 przez Chris, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrząc na komunikację nieco z boku...

Awatar użytkownika
kuba141
Dyspozytor
Kontakt:

#41 Post autor: kuba141 » 21 sie 2011, o 17:05

Chris pisze:Kuba, masz 14 lat. Teraz niektóre idee są dla Ciebie chore i nieważne. Za 4 lata będziesz myślał co innego, a za 8 w ogóle jeszcze inaczej na sprawę spojrzysz.
No może, ale lubię jeździć autem. ;D
Chris pisze:Co 15 lat ma być przedłużane prawo jazdy zdaje się po badaniach i to jest ok. Aktualnie po polskich drogach jeżdżą (szczególnie w niedziele) dziadki, niedowidzący, niedosłyszący. I tacy ludzie mają reagować na sytuacje drogowe, gdzie czasem ludziom w sile wieku brakuje czasu na reakcję, pomimo dobrego refleksu. Przemyśl to Kuba!

Ja myślałem, że będzie trzeba robić co 15 lat cały kurs, ale jak tylko badania to spoko. :thumbup:
I może jeszcze co 5 lat robienie badań powyżej 60 roku zycia, w końcu masz 100% rację.
Chris pisze:Druga rzecz- dwuletni okres próbny. Kierowca po egzaminie powinien mieć oczy dookoła głowy i nie mając doświadczenia skupiać się dużo bardziej na przepisowej jeździe. Najczęściej młodzi kierowcy nie mają gdzie zdobywać tego doświadczenia, więc powinni się uczyć spokojnie w ruchu drogowym. W 2 lata umiejętności kierowców najczęściej poprawiają się dwukrotnie, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że praktycznej nauki na kursie nigdy nie będzie wystarczająco.
Zależy jeszcze jakie wykroczenia, bo parkowanie w niedozwolonym miejscu to byłby chyba absurd.
Ja będę jeździł uważnie, bo nawet już dobrze operuję pedałami w samochodzie. :letssin:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, o 18:51 przez kuba141, łącznie zmieniany 3 razy.

tramwajem
Dyrektor
Kontakt:

#42 Post autor: tramwajem » 21 sie 2011, o 17:06

kuba141 pisze:Mógłbyś dokładniej, bo można to rozumieć tak, że można jeździć nieprzepisowo i policja mi nic nie robi.
Właśnie nie pamiętam dokładnie, postaram się poszukać. Chyba chodziło o to, że wystarczy jakieśtam oświadczenie, żeby Ci wyzerowali punkty.
Chris pisze:Druga rzecz- dwuletni okres próbny. Kierowca po egzaminie powinien mieć oczy dookoła głowy i nie mając doświadczenia skupiać się dużo bardziej na przepisowej jeździe. Najczęściej młodzi kierowcy nie mają gdzie zdobywać tego doświadczenia, więc powinni się uczyć spokojnie w ruchu drogowym. W 2 lata umiejętności kierowców najczęściej poprawiają się dwukrotnie, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że praktycznej nauki na kursie nigdy nie będzie wystarczająco.
Pełna zgoda. Dodałbym do tego jeszcze obowiązkowe wychowanie komunikacyjne i porządny egzamin na kartę rowerową - to później bardzo pomaga przy nauce jazdy samochodem.

Awatar użytkownika
Chris
Dyspozytor
Kontakt:

#43 Post autor: Chris » 21 sie 2011, o 18:38

kuba141 pisze:Zależy jeszcze jakie wykroczenia, bo parkowanie w niedozwolonym miejscu to byłby chyba absurd.
Owszem, parkowanie powinno być wyłączone z tego zakresu wykroczeń które nakazywałyby ponowny kurs. Chyba, że zaparkowany samochód stwarzałby zagrożenie.

mcmcmac
Specjalista

#44 Post autor: mcmcmac » 21 sie 2011, o 23:09

kuba141 pisze: Ja będę jeździł uważnie, bo nawet już dobrze operuję pedałami w samochodzie. :letssin:
Tylko pamiętaj, że najgorsze, co może zrobić młody kierowca to stwierdzić "ja jeżdżę doskonale". To rodzi brawurę i większość nieprzyjemnych sytuacji za kierownicą.
Chris pisze:Owszem, parkowanie powinno być wyłączone z tego zakresu wykroczeń które nakazywałyby ponowny kurs. Chyba, że zaparkowany samochód stwarzałby zagrożenie.
A ja nie widzę powodu. Nieprawidłowe parkowanie to wykroczenie jak każde inne i parkować też trzeba umieć.

Awatar użytkownika
Chris
Dyspozytor
Kontakt:

#45 Post autor: Chris » 22 sie 2011, o 00:39

Oczywiście, że trzeba, ale moim zdaniem nie jest to wystarczający powód, że jak ktoś się dwa razy pomyli parkując auto w niewłaściwym miejscu, to należy mu odebrać prawko, bo do tego się to sprowadza.

Sam raz dostałem mandat, pomimo że po zaparkowaniu wróciłem się do poprzedniej przecznicy sprawdzić czy nie ma nigdzie zakazu. No i nie widziałem. Wróciwszy po paru godzinach do samochodu zobaczyłem mandat, okazało się że znak stał zaraz przy skrzyżowaniu zasłonięty ścianą budynku. Wyjaśnienia na nic się zdały.

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Kraków w dyskusji”