Budżet partycypacyjny (obywatelski)

Sprawy polityczne, działalność spółek miejskich, tematy niezwiązane z komunikacją i transportem

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#226 Post autor: pasazer_mobilisu » 24 paź 2019, o 10:41

Jest gdzieś informacja ile punktów dostały projekty, które nie załapały się do realizacji? Jestem ciekaw ile zabrakło i czy to przez to że było kilka podobnych projektów, @Jopek36 może Ty jako zgłaszający będziesz mógł je otrzymać?

Też nie jestem zadowolony z wyników - wspomniane wyżej samochody dla schroniska mają być aż dwa z czego jeden elektryczny, a w opisie projektu padło dodatkowo:
Obecne samochody nie posiadają klimatyzacji co powoduje, iż transportowane zwierzęta w czasie przewozu narażone są na bardzo wysokie temperatury panujące w tylnej części samochodu.
Podobnie jak pasażerowie większości tramwajów od maja do sierpnia :)

marcin1410
Dyspozytor

#227 Post autor: marcin1410 » 24 paź 2019, o 10:49

W tym komunikacie są linki do pełnego zestawienia głosów. Generalnie zabrakło sporo - dokładnie 3518 punktów, czyli prawie drugie tyle co otrzymał (żeby się zmieścić w limicie środków, projekt musiałby przeskoczyć aleję Róż).

https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/23 ... ania_.html

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#228 Post autor: pasazer_mobilisu » 24 paź 2019, o 11:04

@marcin1410 dzięki! Montaż tablic wypadł całkiem nieźle - trochę ponad 200 punktów zabrakło, priorytet dla autobusów niestety nisko - brakło 6000 punktów :fack-off:

PanA
Kierownik

#229 Post autor: PanA » 25 paź 2019, o 00:13

Kaszmir pisze:Wiadomo, że każdy jest najmądrzejszy po ogłoszeniu wyników.
Jakoś twórcy zwycięskich projektów byli mądrzejsi przed... Super "kontrargument". Nie ma co powiedzieć, powiedz o jakimś losowym mechanizmie.
pasazer_mobilisu pisze: Też nie jestem zadowolony z wyników - wspomniane wyżej samochody dla schroniska mają być aż dwa z czego jeden elektryczny
Ustawa o elektromobilności nakazuje określony % zero- i niskoemisyjnych WSZYSTKICH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH REALIZUJĄCYCH PUBLICZNE CELE, a nie tylko magicznie odkrojonej części autobusów KM.
Obecne samochody nie posiadają klimatyzacji co powoduje, iż transportowane zwierzęta w czasie przewozu narażone są na bardzo wysokie temperatury panujące w tylnej części samochodu.
Podobnie jak pasażerowie większości tramwajów od maja do sierpnia :)
No tak, bo przecież wszyscy są głupi i zapomnieli, że samochód wcale nie nagrzewa się siarczyście w kilka minut oraz że zwierzęta przecież mogą zdjąć sierść jak ludzie ubrania oraz przecież - jak wszyscy wiemy - psy i koty się pocą jeszcze bardziej niż ludzie!
MKM-owie to jednak wielkie: xD

krawiec
Kierownik

#230 Post autor: krawiec » 25 paź 2019, o 07:58

Twórcy projektów o cichym tramwaju sami sobie strzelili strzałą w stopę. Gdyby zsumować głosy, to jeden projekt miałby spore szanse.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#231 Post autor: pasazer_mobilisu » 25 paź 2019, o 09:39

krawiec pisze:Twórcy projektów o cichym tramwaju samo sobie strzelili strzała w stopę. Gdyby zsumować głosu, to jeden projekt miałby spore szanse.
Nie można ich tak po prostu zsumować, każdy głosujący wybierał 3 projekty na które według uznania przydzielał 1, 2 lub 3 punkty, więc ktoś kto głosował tylko na projekty "Szybciej tramwajem" dał im w sumie 6 punktów, ale gdyby projekt był tylko jeden to max co mógłby przydzielić to 3 punkty a nie 6.
PanA pisze: Ustawa o elektromobilności nakazuje określony % zero- i niskoemisyjnych WSZYSTKICH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH REALIZUJĄCYCH PUBLICZNE CELE, a nie tylko magicznie odkrojonej części autobusów KM.
Tego nie wiedziałem, punkt dla Ciebie chociaż dalej nie jestem przekonany że schronisko powinno się wspomagać z BO, aczkolwiek jak pokazał rozkład głosów - więcej ludzi (przynajmniej wśród glosujących) woli zwierzaczki niż rozwój KMK z którego korzystają codziennie setki tysięcy ludzi.
PanA pisze: No tak, bo przecież wszyscy są głupi i zapomnieli, że samochód wcale nie nagrzewa się siarczyście w kilka minut oraz że zwierzęta przecież mogą zdjąć sierść jak ludzie ubrania oraz przecież - jak wszyscy wiemy - psy i koty się pocą jeszcze bardziej niż ludzie!
Nie wiem jak Ty ale ja na szczęście nie spotkałem się z tym żeby ludzie w KMK zdejmowali z siebie ubrania, jedynie jeden EU8N jeździ z reklamą z ludźmi w samych ręcznikach.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Kontakt:

#232 Post autor: Kaszmir » 25 paź 2019, o 10:12

pasazer_mobilisu pisze:Nie można ich tak po prostu zsumować, każdy głosujący wybierał 3 projekty na które według uznania przydzielał 1, 2 lub 3 punkty, więc ktoś kto głosował tylko na projekty "Szybciej tramwajem" dał im w sumie 6 punktów, ale gdyby projekt był tylko jeden to max co mógłby przydzielić to 3 punkty a nie 6.
Dokładnie. Jeśli przeliczyć liczbę głosów, to drugi projekt zebrał ok. 70% tego co pierwszy, czyli blisko... 2/3. Pięknie widać, że większość osób które dały 3 punkty projektowi nr 214, dały 2 pkt drugiemu.

I ogólnie to nie jest koniec gry. Świat się nie kończy, wręcz przeciwnie. Najważniejsze, że ten projekt udało się Sebastianowi wybronić na komisji. To olbrzymi krok, bo teraz już nikt nie powinien mu zarzucać że "projekt jest niekompatybilny / niemożliwy do realizacji / itd." Zresztą nikt nie powiedział, że musi być on realizowany w BO. Możemy próbować zainteresować nim choćby Radnych. Kurczę, zaufajcie nam i pozwólcie nam działać.

Awatar użytkownika
gagacek
Dyspozytor

#233 Post autor: gagacek » 25 paź 2019, o 10:18

Kaszmir pisze:Kurczę, zaufajcie nam i pozwólcie nam działać.
Są tacy, którzy trzymają kciuki. Naprawdę :D A jeżeli program otarł się o prezydenta, to mam nadzieję także o jego żonę, co powinno wybitnie sprawie pomóc :D

lukaszpdg
Dyrektor

#234 Post autor: lukaszpdg » 25 paź 2019, o 22:45

PanA - skoro jesteś taki mądry, to stwórz podobny projekt jak Jopek i zobaczymy czy Twój projekt przejdzie. Po wynikach BO to każdy ma teraz do powiedzenia, a przed wynikami nikt nie pisał, że ten projekt się nie nadaje.

Ogólnie to zgadzam się z Kaszmirem to co napisał i jak najbardziej im ufam.

Awatar użytkownika
gagacek
Dyspozytor

#235 Post autor: gagacek » 26 paź 2019, o 09:05

lukaszpdg pisze:a przed wynikami nikt nie pisał, że ten projekt się nie nadaje.
E tam...
Mistrzejowiczanin pisze:Sukcesu bym nie wróżył... :twisted:
:D

lukaszpdg
Dyrektor

#236 Post autor: lukaszpdg » 27 paź 2019, o 14:34

A no tak, zapomniałem. Ale w sumie tego użytkownika bym nie liczył, bo z tą osobą nie dało się dyskutować.

lukov
Pasażer

#237 Post autor: lukov » 24 paź 2020, o 18:22

https://www.krakow.pl/aktualnosci/24376 ... anie_.html

Pojawiły się wyniki tegorocznego BR. Z ogólnomiejskich najwięcej dostały kolejno #89 'Kocham Staw Płaszowski', #3 'Młynówka Królewska -- najdłuższy park w Polsce', #80 'Strażacka -- mobilna izba przyjęć', #7 'Respiratory dla krakowskiego szpitala miejskiego'. Z dopuszczonych niestety nic związanego z komunikacją. Z tego co pamiętam, pojawiały się głosy, że przesunięcie terminu głosowania polepszy frekwencję. Cóż, w tym roku najwyraźniej to nie podziałało, wyniosła 5.96% i spadła w stosunku do zeszłego roku.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny

#238 Post autor: pasazer_mobilisu » 24 paź 2020, o 19:29

Bez sensownych projektów komunikacyjnych ja osobiście nie widziałem sensu głosować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Kraków w dyskusji”